Зима вже майже вступила свої права і суворі морози зовсім не за горами. У зимовий період автомобіль вимагає особливого догляду. На що ж слід звертати увагу кожному водієві в холодну пору?

Скло

У морози багато хто стикається з проблемою обмерзання стекол. Це різко погіршує огляд і може безпосередньо впливати на безпеку дорожнього руху. Існує чимало способів боротьби з цим. Перше: знизити вологість у салоні. Для цього необхідно забезпечувати постійну циркуляцію теплого повітря, коли ви в машині - вистачає обдування лобового та бокових стекол. По можливості взимку слід змінити гумові килими на текстильні: вони вбирають вологу. Щоб запобігти сильному замерзанню стекол під час зупинки, слід зрівняти температуру повітря в салоні і на вулиці: досить відкрити двері автомобіля на пару хвилин. І ще один народний спосіб: протирайте сольовим розчином скла зсередини, так вони замерзають повільніше.

Акумулятор

Особливу увагу при підготовці автомобіля до зими слід приділити акумулятору. Найкраще замінити його на новий, бо при сильних морозах термін служби проходить набагато швидше. Якщо ви залишаєте автомобіль на вулиці, то при морозі від -20 градусів акумулятор взагалі краще забирати в тепле місце. По можливості рекомендують проводити зарядку батареї за допомогою зарядного пристрою раз на місяць-півтора. Перед запуском стартера корисно дати акумулятору трохи прогрітися. Для цього досить включити на півхвилини-хвилину фари ближнього світла.

Свічки

Особливість роботи свічок запалювання в холодну погоду полягає в тому, що під час коротких поїздок вони не встигають прогріватися, і це веде до утворення нагару. Ця проблема усувається двома способами. Можна демонтувати свічки і зчистити нагар самостійно, а можна дати попрацювати двигуну довгий час на високих оборотах. Читайте: Як підібрати зимову гуму Кузов і замки Кузов в зимовий час - особливо вразливе місце, адже лакофарбове покриття страждає відразу від двох напастей: суворих морозів і їдких солей, якими посипають дороги. Тому перед зимою корисно обробляти покриття кузова спеціальними складами (рідким склом, воском, лаком і т.п.). Мити автомобіль взимку треба дуже обережно - по мірі його забруднення і не частіше двох разів на місяць. Якщо миєте самостійно, ні в якому разі не використовуйте теплу воду, а при сильних морозах від миття взагалі краще відмовитися. Після того, як помили автомобіль, слід добре просушити замки дверей і багажника. Деякі радять бризнути їх складом WD-40, але краще цього не робити: WD-40 сильно притягує вологу, і хоча спочатку замок буде працювати добре, потім можуть виникнути проблеми.

Кузов і замки

Двірники Не варто пояснювати, чому в сезон дощів і снігопадів важливо мати добре працюючі двірники. Щітки склоочисника необхідно ретельно очищати від льоду перед кожною поїздкою. Якщо цим знехтувати, вони ризикують постраждати від попадання снігу і вологи в шарніри - в цьому випадку вам доведеться купувати нові. Також не буде зайвою обробка шарнірів універсальним мастилом.

Джерело: fakty.ictv.ua

Наши партнеры